top of page
Havlickovi_tehu_3.jpg

pregnancy music

Vychází nové hudební album uznávaného hudebního skladatele Karla Havlíčka. Pregnancy Music je určené těhotným ženám a jejich miminkům, ale upoutá i ty, kdo hledají v hudbě zklidnění a relaxaci. Vznikl unikátní projekt zaměřený na matku a dítě.

  • Youtube
  • Spotify
  • Apple Music
Pregnancy MusicKarel Havlíček
00:00 / 40:55

pohled odborníka

„Poslech relaxační hudby během těhotenství může mít řadu příznivých účinků jak na nastávající maminku, tak na její plod. Melodické a uklidňující tóny mohou snížit hladinu stresu u budoucí matky, což přispívá k celkovému pocitu pohody a relaxace. Pocit klidu a bezpečí má potenciál pozitivně ovlivnit vývoj plodu, např. jeho nervový systém, a podpořit emocionální a intimní vazby mezi matkou a dítětem. Celkově lze tedy říci, že hudba v těhotenství není pouze potěšením pro ucho, ale i pro duši matky a jejího budoucího potomka. Vedle špičkové lékařské péče je toto další krok k zajištění optimálního psychického rozpoložení a pohody nastávajících maminek. A to přispívá  k dalšímu zlepšení komplexní a profesionální péče našeho pracoviště,” říká prof. MUDr. Ladislav Krofta, CSc., MBA, zástupce ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě.

Ústav plánuje využít tuto unikátní hudbu ve svých prostorách, aby navodila příjemnou atmosféru pro všechny přítomné nastávající maminky, ale i další návštěvníky ústavu. Absolutní novinkou pak bude zpřístupnění skladeb pro nově registrované těhotné ženy v ÚPMD prostřednictvím streamovacích služeb zdarma. 

partneři projektu

UPMD_logo_edited.png

Ústav pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí je špičkové zdravotnické zařízení, které se specializuje na poskytování zdravotních služeb v základních oborech gynekologie, porodnictví a neonatologie a též v řadě komplementárních oborů, které úzce souvisí s péčí o ženu a dítě. Jedná se o jedno z největších gynekologicko-porodnických a novorozeneckých pracovišť v České republice. Více informací naleznete na www.upmd.cz

bottom of page